Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.Szkoła Podstawowa nr 7

ul. Estkowskiego 3

66-400 Gorzów Wlkp.INSPEKTOR RODO

Administratorem danych osobowych
jest Szkoła Podstawowa nr 7
z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
ul.Estkowskiego 3
Inspektorem danych jest
Fabian Storożak
z którym można się skontaktować:
storozak_f@wp.pl  /   667 659 240


Nasz projekt eTwinning
2012/2013

Nasz projekt - "Street Photography" - został wybrany jako jeden z 6 najlepszych projektów.
Wyboru dokonała agencja narodowa eTwinning w Rydze.
Nasza praca pod okiem i kierunkiem pana Krzysztofa Szmytkiewicza wywarła na agencji eTwinning bardzo duże wrażenie. Projekt będzie powtarzany przez inne szkoły w Europie.

http://www.etwinning.lv/jaunums/zinami-konkursa-nacionala-etwinning-balva-2013-finalisti


W roku 2012/2013 grupa uczniów pod kierunkiem p. Krzysztofa Szmytkiewicza stworzyła propozycję projektu pt.”Street Photography” (Fotografia Uliczna).

Fotografik uliczny tworzy portrety sytuacyjne  w miejscach publicznych. Ich cechą szczególną jest to, że fotografowany obiekt nie wie, że jest fotografowany. Gatunek ten powstał w Europie pod koniec XIX wieku, a wśród jego ojców byli Eugene Atget i Henry Cartier-Bresson. Gatunek ten różni się od fotografii reportażowej tym, że celem zdjęć nie jest pokazanie emocji, ale raczej ironiczny komentarz na temat uchwyconego momentu.

   

Do naszego projektu dołączyły następujące szkoły:

  • St. Theresa College, Boys Secondary Sta. Venera, Santa Venera, Malta
  • Agrupamento Vertical Fernando Casimiro Pereira da Silva, Rio Maior, Portugalia
  • Ekto Gymnasio Dramas, Grecja
  • Macedonia


W każdej z tych szkół uczestnicy koła fotograficznego wykonywali zadania zgodnie ze stworzonym przez nas planem. Celem projektu było nauczenie uczniów jak tworzyć fotografie uliczne. Cel został osiągnięty przez 12 warsztato-plenerów. Uczniowie ze wszystkich krajów podczas poszczególnych lekcji wykonywali zdjęcia według tych samych wytycznych. Zdjęcia umieszczane były na wewnętrznej stronie projektu, a następnie na blogu: streetphotography2012.wordpress.com  

Podsumowaniem projektu była wystawa najlepszych prac naszych uczniów, jako część Galerii Bezbronnej, jednego z najciekawszych wydarzeń podczas corocznych Dni Gorzowa Wielkopolskiego w czerwcu 2013.